Безпечне і дружнє до дитини освітнє середовище є необхідною умовою успішного навчання, соціалізації та самореалізації дитини. Одним із пріоритетних напрямків державної політики є саме реалізація Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні та Національної стратегії розвитку інклюзивного навчання. За цілями цих стратегій вибудовують свою роботу у Монастирищенській міській територіальній громаді.

28 червня 2024 року, відбулася презентація проєкту «Дружня школа до усіх». Керівником проєкту Оксаною ГНАТЮК, було окреслено можливості створення спеціальних класів на базі закладу загальної середньої освіти у місті Монастирищі. Також, участь у заході та обговоренні взяли, заступник міського голови Зоряна ЗАВОРОТНА, депутат міської ради Олександр БОЙКО, начальник відділу освіти Руслан ТЕРЕЩУК, співзасновниця фінського БФ «Калина» Олена ГАЛЬЧЕНКО, освітяни та батьки.

 За словами керівника проєкту Оксани ГНАТЮК, створення такого класу буде сприяти покращенню якості надання освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами, та сприяти соціальній інтерграції дітей. Важливим є, що надавачі освітніх та соціальних послуг, офіційні представники дітей з ООП зможуть взаємодіяли між собою в інтересах дитини і надавати активну дієву допомогу дітям та їхнім родинам.

«Даний проєкт передбачає вивчення кращих практик, щодо розвитку інклюзивного навчання, вивчення та в подальшому забезпечення належної підготовки педагогічних кадрів, створення сучасного безбар᾽єрного освітнього середовища для усіх дітей», – відзначає пані Оксана.

Про важливість реалізацію проєкту «Дружня школа до усіх» у Манастирищенській громаді доповнили менеджер Інна СИГИДЮК та організатор тренінгів Валентина ПІСНЯК.

Коли буде створений такий клас, автори проєкту мріють створити класи професійної орієнтації для учнів з особливими освітніми потребами. Адже, формування професійної орієнтації будуть сприяти учням в майбутньому обрати професію і піти навчатися у заклади освіти за професійним спрямуванням.

Ця адвокаційна кампанія, яка втілюється громадською організацією ВО "Черкащани" Уманський район у межах проєкту «ЗНАМИ – (змінюємо, навчаємо, адвокатуємо, менторимо інклюзивно)», який реалізовується Громадською спілкою Ліга сильних  за технічної підтримки UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні та за фінансування Women's Peace & Humanitarian Fund  Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). Проте це не означає, що висловлені під час кампанії погляди та вміст допису є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об'єднаних Націй.